Aktuální zprávy - Římskokatolická Farnost děkanství Železný Brod

Přejít na obsah
Pravidelné bohoslužby a pastorační setkání nejsou až do ukončení karantény.

Kostel sv. Jakuba v Železném Brodě je otevřen pro soukromou modlitbu každý den v čase: 9:00 – 12:00 a 16:00 – 18:00.
Možnost přijetí svátosti smíření a svatého přijímání nejlépe po telefonické domluvě s P. Janem na tel. č. 731 479 031
Drazí věřící,
v souvislosti s nouzovým stavem, vyhlášeným dnes Vládou ČR, kdy je omezen počet účastníků shromáždění, včetně náboženských nad 30 osob, se prakticky ruší veřejné bohoslužby a další církevní akce.

Toto opatření je zcela mimořádné, a vyžaduje si tedy mimořádná řešení. Všichni věřící jsou z tohoto důvodu do odvolání dispenzováni od fyzické účasti na nedělních bohoslužbách. Bohoslužby je možné sledovat ve sdělovacích prostředcích a den Páně slavit v rodinném kruhu. Zůstává zachována možnost individuálního přijetí svátostí v kostelích, které zůstanou v rámci možností otevřeny.

Sledujte rovněž další informace ve svých diecézích, kde budou opatření konkretizována.
Vyzýváme k zachování klidu, k připravenosti pomoci potřebným, a především k modlitbě.

Připojme se k těm, kteří se už začali spojovat každý večer ve 20 hodin v modlitbě za ukončení epidemie, za všechny nemocné a jejich ošetřovatele, za ty, kdo v současné tíživé situaci rozhodují o osudech lidí, za překonání strachu, za pomoc pro všechny zasažené, za odpuštění hříchů i usmíření Boha, za to, abychom byli opravdovými křesťany, kteří nejen věří v život věčný, ale také s ním počítají, abychom byli svědky a prostředníky Boží lásky. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme. Mysleme na předky, kteří vyprosili ukončení moru a z vděčnosti pak stavěli mariánské sloupy a kostely. Každý podle svých možností se zapojme aspoň modlitbou Otče náš a Zdrávas Maria, či korunkou k Božímu milosrdenství nebo růžencem.
Žehnáme Vám i Vašim blízkým!
Jménem biskupů České biskupské konference
Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký, místopředseda ČBK
12. března 2020

Z VÝZVY LITOMĚŘICKÉHO BISKUPA MONS. JANA BAXANTA   (ze dne 12. března 2020)

V současné situaci, zcela pro nás nezvyklé, spatřuji i pozitivní impulzy: možná si začneme více vážit každé mše sv., Eucharistie, sounáležitosti s postiženými, zapomeneme na všemožné sváry a nepokoje, prohloubíme důvěru v Boha, Kristovu církev a její právoplatné představitele, uvědomíme si sílu modlitby v duchovním propojení na dálku, naučíme se skromnosti ve svých nárocích, a získáme živé přesvědčení, že na všechno sami nestačíme, všechno mít nemusíme, staneme se více svobodnými pro službu Bohu a lidem.
Na přímluvu Panny Marie, Pomocnice křesťanů a Uzdravení nemocných, Vám všem žehnám a jsem s Vámi spojen v modlitbách.
Váš + Jan
PROSBA O POMOC A OCHRANU ZEMĚ PŘED KORONAVIREM
NA SLAVNOST SV. JOSEFA 19. BŘEZNA OD 10.00 HOD. bude u Palladia země české ve Staré Boleslavi sloužit pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer, předseda Rady ČBK pro duchovní službu ve zdravotnictví,mši svatou a vyprošovat české zemi ochranu při epidemii koronaviru.

Vzhledem k mimořádným opatřením vyzýváme věřící, kteří by o bohoslužbu měli zájem, aby se jí účastnili prostřednictvím vysílání TV NOE, která z ní zajistí přímý přenos nebo na internetových stránkách staroboleslavské farnosti. (www.staraboleslav.com).

Vyzýváme k modlitbě a postu
Na tento den vyzýváme věřící ke zvláštním modlitbám a skutkům pokání za českou zemi v této naléhavé situaci
Ze stránek www.církev.cz

MEZINÁRODNÍ MOBILIZACE V MODLITBĚ“.
Každý den ve 20:00 se koná společná modlitba křesťanů po celém světě. Modlitbu slavného růžence a Korunky k Božímu milosrdenství věnujme za zastavení epidemie koronaviru a ochranu našich rodin. Modlitba je spojena se zasvěcením se Neposkvrněnému srdci Panny Marie.
MODLITBA ZA ZASTAVENÍ EPIDEMIE
Pane Ježíši, Spasiteli světa, naděje, která nikdy nezklame, smiluj se nad námi a vysvoboď nás ode všeho zlého. Prosíme Tě, abys zastavil ránu šířícího se viru, uzdravil nemocné, zachoval zdravé a posiloval ty, kteří pečují o zdraví všech. Prokaž nám své milosrdenství a pro svou velikou lásku nás vysvoboď.Prosíme Tě o to skrze Pannu Marii, Tvojí i naší Matku, která při nás věrně setrvává, a také skrze přímluvu svatého Josefa Tvého pěstouna a našeho ochránce.
Neboť Ty žiješ a kraluješ na věky věků.
Amen

Farní ohlášení:

Květná neděle

5.4.2020

1.     Pravidelné bohoslužby a pastorační setkání nejsou až do ukončení karantény.

2.     Kostel sv. Jakuba v Železném Brodě je otevřen pro soukromou modlitbu každý den v čase: 9:00 – 12:00 a 16:00 – 18:00.

3.     Možnost přijetí svátosti smíření a svatého přijímání, při zachování hygienických nařízení nejlépe po telefonické domluvě s P. Janem na tel. č. 731 479 031.

4.     Bohoslužby bez účastí lidu odsloužím se spolubratry na Zelený čtvrtek v 18:30, na Velký pátek v 15:00 a na Bílou sobotu v 21:00.

5.     Prosím, podřiďte se nařízením statní zprávy.

P. Jan Jucha MS

1.

FARNÍ KALENDÁŘ

ÚNOR
Každý pátek během postní doby bude mše svatá v kostele, před ní od 17:30 modlitba křížové cesty.
Biblická hodina bude každou středu kromě 18. 3. Místo toho bude v úterý 17. 3.
15. 3./neděle/

Sbírka na pojištění diecéze
18. 3./středa/
Mše sv. v Žel. Brodě místo večerní mše sv.
Přednáška ČKA
19. 3./čtvrtek/
Slavnost sv. Josefa
Mše sv. v kostele sv. Jakuba